תפריט סגור

פלייסמט

 

מהו פלייסמט ומהם הסוגים השונים?

פלייסמטים, הידועים גם בשם שטיחים לשולחן או תחתיות, משמשים להגנה על פני השולחן מפני שפיכות וכתמים. הם עשויים בדרך כלל מפעם, לבד או גומי.

ניתן לייצר פלייסמטים מחומרים שונים כגון שעם, לבד וגומי. שעם הוא חומר טבעי ידידותי לסביבה ואינו סופג נוזלים. לבד הוא חומר מלאכותי שיש לו אותם יתרונות כמו הפקק אבל הוא לא עמיד. פלייסמטים מגומי הם בדרך כלל מלבניים עם פינות מעוגלות. הם פועלים היטב לספיגת נוזלים אך אינם מגנים היטב על פני השולחן מכיוון שהם גמישים וניתן לגלגל אותם בקלות.

פלייסמאט, הידוע גם בשם שטיח שולחן, הוא מחצלת המונח על השולחן כדי להגן על המשטח מפני כל שפיכה. הם עשויים בדרך כלל מפלסטיק או נייר ויכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר.

ישנם סוגים רבים של פלייסמטים. חלקם דקורטיביים ואחרים לשימוש מעשי. מחצלות שולחן יכולות להיות עשויות מנייר, בד, עור וויניל בין חומרים אחרים. החומר המשמש תלוי בצורך בפלייסמט. לדוגמה, אם אתה רוצה שזה יהיה לשימוש חוזר אז זה צריך להיות עשוי מבד או עור ואילו אם אתה רק רוצה שזה יגן על השולחן שלך מפני שפיכה אז זה צריך להיות עשוי מפלסטיק או נייר.

מגוון חומרים המשמשים לפלייסמטים

פלייסמטים הם פיסות בד או נייר המשמשות להחזיק צלחות וכוסות על שולחן. ניתן לייצר פלייסמט מכל חומר שהוא עמיד, קל לניקוי ואינו מכתים בקלות. ישנם מגוון חומרים לפלייסמטים כגון נייר, בד, ויניל, עץ, או אפילו אלומיניום.

פלייסמאט הוא חתיכת בד מלבנית המשמשת להגנה על משטח השולחן מפני שפיכות וכתמי מזון. הם בדרך כלל מונחים על השולחן מול כל סועד, ובדרך כלל עשויים מנייר, בד או פלסטיק.

ישנם סוגים רבים ושונים של פלייסמטים. החומרים הנפוצים ביותר לפלייסמטים הם נייר ובד. לפלייסמטים מנייר יש לרוב עיצוב דקורטיבי כדי להפוך אותם לאטרקטיביים יותר. ניתן לייצר פלייסמטים מבד מסוגים רבים ושונים של בד כגון כותנה, משי או פשתן. הם יכולים להגיע גם בצבעים שונים!

סגנונות של פלייסמטים

הפלייסמט הוא כלי שולחן המשמש להגנה על פני השולחן מפני שפיכות וכתמים. ניתן לייצר פלייסמטים מחומרים שונים כגון נייר, בד ופלסטיק.

פלייסמאט יכול להיות מרובע או מלבני בצורתו. זה יכול להיות גם בצורת עגולה או אליפסה. החומר של הפלייסמט תלוי למה הוא ישמש. לדוגמה, פלייסמטים מנייר משמשים לעתים קרובות יותר לשולחנות אוכל בעוד שפלייסמטים מבד משמשים לעתים קרובות יותר במטבחים מכיוון שקל יותר לנקות אותם והם מספקים משטח רך להניח עליו מזון בעת הבישול.

פלייסמאט הוא כלי שולחן המגן על פני השולחן מפני שפיכות, כתמים ופירורים. זה גם מקום לשמור את המפית, הכלים והתבלינים שלך.

שטיחים עגולים: אלה נפוצים יותר במדינות אסיה. לרוב הם עשויים מנייר או פלסטיק וקוטרם הוא בדרך כלל כ-20 אינץ'. הם משמשים להגנה על פני השולחן מפני לכלוך, נזילות וכתמים.

מחצלות מלבניות: פלייסמטים אלו עשויים בדרך כלל מבד או מנייר. הם מגיעים בצורות שונות כמו צורות מלבניות, מרובעות, עגולות ומשולשות עם מידות שנעות בין 24 אינץ' ל-48 אינץ' אורך על 12 אינץ' עד 36 אינץ' רוחב.