תפריט סגור

דבלין

בתחילת המאה ה-21, תאגיד דבלין (כיום מועצת עיריית דבלין) החל לחדש את הרחובות ואת חנויות הרחוב, כולל עצי הדולב הלונדוניים בני מאות השנים שציפו במרכז העיר ובניית צריח.

לפארק פיניקס בדבלין יש היקף בצורת ביצה של 11 ק"מ והוא ממוקם על הגדה הצפונית של נהר ליפי

3 ק"מ מערבית למרכז העיר. כבירה, דבלין היא מקום מושבו של הפרלמנט הלאומי האירי, ה-Oireachtas. יש מסוף אוטובוסים יחיד, Busaras, שהוא התחנה הסופית של כל האוטובוסים באיירן לערים באירלנד, עם פחות שירותים שנותרו בכבישים שמסביב למחוז מית' ומחוז דבלין.

אם היעד שלך נמצא מחוץ לדבלין סיטי, עדיף לקחת את אחד מקווי האוטובוס העצומים שעוצרים בנמל התעופה של דבלין כדי להימנע מתנועה במרכז העיר.

אם אתם בעיר

לשכת התיירות הראשית נמצאת בכנסיית St. Andrews ברחוב גרפטון במרכז העיר דבלין 2, שהיא נקודת התחלה טובה למידע. שכנתו, סנט פטריק'ס, שנבנתה ליד חומות העיר, הייתה במצב של קריסה עד שסר בנג'מין לי, הבירה גינס וראש עיריית דבלין, מימן את שיקומו באמצע המאה ה-19. בדרום דבלין היו המשקעים הנמוכים ביותר באירלנד עם כמות משקעים שנתית ממוצעת של 68.3 מ"מ [62] וכמות המשקעים השנתית הממוצעת במרכז העיר הייתה 71.4 מ"מ.

דבלין

היא עיר עם שתי שפות, אנגלית ואירית, מצב שניתן למצוא באזורים מסוימים של העיר ב-Pale. אוניברסיטת דבלין, האוניברסיטה העתיקה ביותר של אירלנד מהמאה ה-16, ממוקמת במרכז העיר. בשנת 1592, נחושה להפוך את דבלין לעיר פרוטסטנטית, ייסדה המלכה אליזבת הראשונה מאנגליה את טריניטי קולג' מטעם כנסיית סנט פטריק הקתולית, קתדרלה שהוסבה מאוחר יותר לכנסייה פרוטסטנטית.

רוב 200 קווי האוטובוס המכסים את העיר והפרברים מסופקים על ידי אוטובוס דבלין

כאשר מספר צנוע בלבד עובר ל-Go Ireland בשנת 2018. השירות משתמש במנהרת נמל דבלין כדי להימנע מתנועה בעיר ומגיע ל-Go Ireland. מרכז העיר תוך פחות מדקה. ישנה גם השכרת אופניים במקומות שונים של המרכז דרך תוכנית האופניים של דבלין, אם כי השכרת אופניים זמינה גם בטיול האופניים העצלנים ליד טמפל בר, שנמצא בכניסה לפארק פיניקס, דבלין 8.

כרטיס הזינוק

הוא כרטיס מראש שתקף לאוטובוסים, DART, לואס ורכבות באזור דבלין רבתי, בדומה לערים אחרות כמו לונדון עם כרטיס ה-Oyster. במשך שנים, הפרברים מדרום בלטו אל האזור הכפרי, והגבולות הטבעיים של הרי דבלין וויקלו מקיפים את העיר, ומציעים כמה מהנופים היפים ביותר של העיר.

האזור שבין מבשלות הבירה של סנט פטריק וגינס לבין נהר ליפי, הידוע גם בשם ליברטי, נמצא בתוך חומות העיר העתיקה, ומכאן השם, למרות שהיא נתונה לתחום שיפוט פרטי ואינה עיר מלכותית .

שלום ותודה על הביקור באתר הרשמי שלנו עבור העיר דבלין, טקסס. דבלין היא מקום חברתי מלא בתרבות, יצירתיות, טירוף וכיף. מועצת העיר עשתה היסטוריה עם ראש העיר האפרו-אמריקאי הראשון וראש העירייה הראשונה שלה.